Warning: The magic method Vc_Manager::__wakeup() must have public visibility in /home/klient.dhosting.pl/bernardyni/misje.bernardyni.pl/public_html/wp-content/plugins/js_composer/include/classes/core/class-vc-manager.php on line 203
Kubek mleka - Copa de leche - Mutima

Copa de leche

kubek mleka jako pomoc dla rodzin wielodzietnych - Puerto Libertad 

"Copa de Leche" - Kubek mleka

"Copa de leche", tzn. "Kubek mleka" jest jedną z  akcji prowadzonych przez nasz sekretariat misyjny MUTIMA jako pomoc dzieciom z rodzin wielodzietnych w naszej Parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Puerto Libertad, Prowincja Misiones w Argentynie. Gdy przed rokiem rozpoczynaliśmy tę akcję pomocą obejmowaliśmy prawie 100 dzieci. Obecnie jest ich ponad 300,  w kilkunastu miejscach naszej Parafii. Na miejscu w akcję zaangażowanych jest kilku woluntariuszy świeckich. To właśnie dzięki nim „Kubek mleka” tak prężnie się rozwija.
Dzięki wszystkim ludziom dobrej woli i ofiarodawcom każdego tygodnia od poniedziałku do piątku w dżungli indiańskie dzieci otrzymują mleko. W akcję tę zaangażował się również miejscowy Caritas. By zapewnić jednemu dziecku tygodniowy kubek mleka potrzeba 10 zł. I Ty możesz napełnić kubek mlekiem wpłacając na konto naszego sekretariatu dobrowolną ofiarę z dopiskiem „kubek mleka”.  Dziękujemy wszystkim dobroczyńcom, którzy pomagają nam w prowadzeniu tego pięknego dzieła miłosierdzia.