Scroll Top

Kim jesteśmy

MUTIMA - wczoraj

Franciszkański Sekretariat Misyjny MUTIMA, powstał w 2012 roku jako biuro misyjne w sekretariacie Ewangelizacji Misyjnej prowincji Ojców Bernardynów. Jego siedziba znajduje się w Kalwarii Zebrzydowskiej. Od początku swojego istnienia wspieramy misjonarzy bernardyńskich w ich pracy i realizowanych przez nich projektach

0
Misjonarzy

wspieramy nie tylko naszych współbraci z prowincji bernardyńskiej, lecz jesteśmy otwarci na pomoc wszystkim Franciszkanom na świecie.

0
Obdarowanych

Wspieramy poprzez ugruntowanie godności ludzkiej oraz głosząc cywilizację miłości

0
Krajów

Franciszkanie pracują dzisiaj w 100 krajach na wszystkich kontynentach głosząc jak założyciel pokój i dobro

MUTIMA - dzisiaj

Od roku 2023 FSM MUTIMA, weszło we współpracę z Kurią Generalną Braci Mniejszych w Rzymie, z Generalnym Sekretariatem Misyjnym w Waterford, WI, w USA, z zakonną Fundacją „Fraternitas” i innymi organizacjami, aby poszerzyć swój zasięg.

Dzisiaj jesteśmy otwarci na pomoc nie tylko misjonarzom z prowincji Bernardynów, ale wszystkim Franciszkanom na świecie. Franciszkanie pracują dzisiaj w 100 krajach. MUTIMA wspiera najuboższych, nie udzielając im jałmużny, ale ugruntowując ich godność ludzką i wspierając w edukacji, pomocy medycznej, dostarczaniu wody pitnej, formacji do życia zakonnego, budując kościoły i odpowiadając na katastrofy naturalne.

MUTIMA - jutro

Chcemy być łącznikiem, pomiędzy ludźmi dobrej woli, a chrześcijanami, którzy najbardziej potrzebują pomocy. Zbyt wiele jest na świecie ubóstwa i niesprawiedliwości. Franciszkanie stoją na froncie zmagań z biedą i prześladowaniami.

My chcemy dać im narzędzia do tej nierównej, lecz ekscytującej walki. Zachęcać do przekraczania kolejnych barier i osiągania realnych zmian. Mamy nadzieję, że liczba zaangażowanych w naszą pracę, będzie coraz większa i niebawem zobaczymy jeszcze większe owoce naszych wysiłków.
podatek - darowizna
Nasze misje

Zobacz gdzie w świecie głosimy Jezusa Chrystusa i wspomagamy w trudnej codzienności najuboższych braci i siostry w wierze.

opieka zdrowotna
Projekty

Nasze działania skupiają się na 6 głównych projektach. Tak pomagamy misjonarzom oraz ludziom, do których zostali posłani.

zaadoptuj na odległość
Apele Misyjne

Działania nadzwyczajne podejmowane przez nasz Sekretariat w odpowiedzi na wołanie o pomoc w nagłej potrzebie.

Mutima - misjonarze
FUM

Zachęcamy do stałego zaangażowania się we Franciszkańską Unię Misyjną. Wspólnie możemy osiągnąć więcej.

wspieramy tam gdzie jest potrzebna pomoc
kochamy to co robimy
Kontakt

Adres:

ul. Bernardyńska 25

Kalwaria Zebrzydowska 34-130

Polska

Konto bankowe:

26 1020 1433 0000 1902 0214 9334
PKO BP

Adres e-mail:

Nasze projekty
Clear Filters
Kontakt

Adres:

ul. Bernardyńska 46

Kalwaria Zebrzydowska 34-130

Polska

Konto bankowe:

PKO BP 26 1020 1433 0000 1902 0214 9334
 

Adres e-mail:

2024 © MUTIMA – Franciszkański Sekretariat Misyjny

Polityka prywatności
Kiedy odwiedzasz naszą stronę internetową, może ona przechowywać za pośrednictwem Twojej przeglądarki informacje z określonych usług, zwykle w formie plików cookie. Tutaj możesz zmienić swoje preferencje dotyczące prywatności. Należy pamiętać, że blokowanie niektórych rodzajów plików cookie może mieć wpływ na korzystanie z naszej witryny.