Father Wembabazi

„Father Wembabazi” – schronisko dla dziewcząt. Wspomóż dziewczęta i młode kobiety, które przeżyły traumę.

father wembabazi
Stabilne schronisko dla osieroconych dziewcząt i dziewcząt z historią przemocy domowej

Ośrodek nosi nazwę „Father Wembabazi”, czyli Miłosierny Ojciec, a nazwa nawiązuje do słynnej przypowieści ewangelicznej. Dziewczęta, które gościmy, są po krytycznych przejściach molestowania i przemocy, swego rodzaju współczesnego niewolnictwa, skrajnej biedy oraz z rodzin, w których nie były akceptowane. Celem schroniska, z Miłosierdziem Ojca i Matki, jest przyjęcie ich w czasie trwania semestrów szkolnych lub gdy zajdzie taka potrzeba. Zazwyczaj mają od 5 do 18 lat.

Dziewczęta są kierowane na rehabilitację wychowawczą, szkolną, psychologiczną i personalną oraz dokształcanie, szczególnie dzięki obecności miejscowego pedagoga i doradcy.

Projekt ma wyraźnie charakter i cel edukacyjny, ale nie lekceważymy także pomocy danej osobie i rodzinom dziewcząt, aby mogły w przyszłości wrócić do swoich rodziców lub społeczności.

cel: 24 500 zł

Zebrano 25%
25%

Na chwilę obecną gościmy 28 dziewcząt i to jest już maksymalna liczba. Poprzez tą posługę staramy się także uwrażliwiać lokalną społeczność i najbliższych z rodzin dziewcząt. Współpracujemy z nimi, aby pomóc im wydobyć się z biedy i ze skomplikowanych sytuacji poprzez samodoskonalenie i budowanie potencjału. We wszystkich przedstawionych projektach zapewniamy pracę dużej liczbie pracowników i rozwijamy świadomość osobistą poprzez ich formację i chrześcijański wzrost, także we wspólnocie.

Naszym ostatecznym celem, gdy dziewczęta osiągną wiek około piętnastu lub szesnastu lat, jest ich profesjonalne przeszkolenie, aby zanim osiągną pełnoletność, mogły żyć samodzielnie i utrzymywać się.

W ciągu ostatnich trzech lat udało nam się ponownie zintegrować pierwsze 5 dziewcząt z ich społecznościami i rodzinami. Dlatego w 2023 roku mogliśmy powitać także kilka nowych, bardzo młodych dziewcząt, na początku tej drogi powrotu i nadziei.

Ośrodek prowadzony jest przez wolontariuszy z Europy, głównie z Włoch. Należy do większego projektu, który nosi nazwę „Wioska Szczęścia”. W jego skład wchodzi ośrodek dla dzieci niepełnosprawnych, szkoła zawodowa i farma integracyjna. Pomysłodawcami i koordynatorami są Marta i Giorgio Scarpioni – małżeństwo świeckich misjonarzy z Vareze we Włoszech.

Możesz również dokonać wpłaty za pomocą przelewu tradycyjnego na numer naszego rachunku bankowego, aby uniknąć opłat za obsługę szybkich płatności.

Nazwa odbiorcy: Zakon Braci Mniejszych OO. Bernardynów
Numer konta: 26 1020 1433 0000 1902 0214 9334  (PKO BP)
Tytuł przelewu: Na cele kultu religijnego – father