Scroll Top

Historia Helen

Przedstawiamy cud przemiany życia z parafii franciszkańskiej w Ugandzie.

HISTORIA HELEN

helen-before
Często zmiana, która się dokonuje nie musi być spektakularna. Nie zawsze jest też dostrzegalna. Najłatwiej jest coś wybudować, jednak najbardziej cieszy zmiana życia człowieka i inwestycja w jego przyszłość.

Dzisiaj przedstawimy wam cud przemiany życia.

W naszej parafii franciszkańskiej w Ugandzie żyła mała dziewczynka o imieniu Helen. Jej samotna mama wychowywała 4 dzieciaków. Helen często kręciła się przy misji. Angażowała się w działalność ministrantów i młodzieży franciszkańskiej. Często brała udział w spotkaniach formacyjnych i pracach wolontariackich. 

Uczęszczała do szkoły podstawowej, a potem średniej w naszej małej wioseczce. Ostatnie dwie klasy szkoły średniej ukończyła w Mbarara, po czym sama dostała się na studia medyczne. Tutaj rozpoczęły się schody… Uniwersytet jest bardzo drogi. Przez kolejne lata nasze biuro wspierało jej edukację. 

Od czerwca 2023 roku jest lekarzem!!! Pomaga innym i angażuje się w poprawę życia lokalnej społeczności, jednocześnie krzewiąc dobre, chrześcijańskie wartości!

Udało się!

RAZEM NIESIEMY NADZIEJĘ

Helen
Kontakt

Adres:

ul. Bernardyńska 25

Kalwaria Zebrzydowska 34-130

Polska

Konto bankowe:

26 1020 1433 0000 1902 0214 9334
PKO BP

Adres e-mail:

Nasze projekty
Clear Filters
Kontakt

Adres:

ul. Bernardyńska 46

Kalwaria Zebrzydowska 34-130

Polska

Konto bankowe:

PKO BP 26 1020 1433 0000 1902 0214 9334
 

Adres e-mail:

2024 © MUTIMA – Franciszkański Sekretariat Misyjny

Polityka prywatności
Kiedy odwiedzasz naszą stronę internetową, może ona przechowywać za pośrednictwem Twojej przeglądarki informacje z określonych usług, zwykle w formie plików cookie. Tutaj możesz zmienić swoje preferencje dotyczące prywatności. Należy pamiętać, że blokowanie niektórych rodzajów plików cookie może mieć wpływ na korzystanie z naszej witryny.