Wieczór Misyjny 2019

W czwartek w trakcie przeżywanego w Kalwarii Zebrzydowskiej Odpustu Wniebowzięcia NMP odbył się już  tradycyjnie Wieczór Misyjny. Organizatorem spotkania był Franciszkański Sekretariat Misyjny MUTIMA, na czele z o. Marcelim Gęślą OFM.

Wieczór rozpoczęła Eucharystia pod przewodnictwem ks. Tadeusza Dziedzica, Dyrektora Papieskich Dzieł Misyjnych Archidiecezji Krakowskiej. W koncelebrze nie zabrakło obecnie pracujących misjonarzy, którzy w Polsce odbywają swój urlop (m.in. o. Tymon Dolański z Ekwadoru, o. Bonawentura Wierzejewski z Sudanu) oraz byłych misjonarzy. Kazanie wygłosił posługujący obecnie w Argentynie o. Sylwan Jędryka .Procesję z darami do ołtarza poprowadziły siostry klawerianki pracujące w Afryce.

Po Mszy św. nastąpił koncert pt. „Z sercem dla misji” w wykonaniu zespołu O. ROLAND I PRZYJACIELE. Piosenki religijne przeplatane były świadectwami sióstr klawerianek i naszych misjonarzy. W trakcie koncertu można było wesprzeć misje nabywając pamiątki z misji czy też degustując rozmaite produkty z krajów misyjnych.