Duchowa Adopcja na odległość

Instituto Jesús Sacramentado, Puerto Libertad

Projekt polega  na opłaceniu szkoły dziecka mieszkającego na terenach misyjnych oraz objęciu dziecka opieką modlitewną. Opłacając czesne dajesz mu szansę na rozwój intelektualny i lepszy start w dorosłe życie. Franciszkański Sekretariat Misyjny Mutima obecnie ma pod swoją opieką 72 dzieci z Ugandy i 16 z Argentyny.

MÍA SELENE - ADOPTOWANA


Wiek: 9 lat


Klasa: 4


Data ur: 20-05-2010

Czesne: 80 zł miesięcznie (800 zł rocznie)

Prośba o duchową adopcję: Jesteśmy rodzicami Selene Cardozo oraz Martino Cardozo. Oboje uczęszczają do Instytutu. Obecnie pozostaliśmy bez pracy, musimy opłacać wynajem mieszkania i mamy trzecie dziecko w wieku dwóch lat. Z tego powodu nie jesteśmy w stanie opłacić czesnego dla dwójki naszych dzieci. Z całego serca prosimy o wsparcie, aby Selene wraz ze swoim bratem mogła kontynuować naukę w tej szkole.

GERONIMO DAVID - ADOPTOWANY

Wiek: 5
Klasa: 0
Data ur: 28-12-2013

Czesne: 80 zł miesięcznie (800 zł rocznie)

Prośba o duchową adopcję: Jestem mamą Geronima. Wierzę z całego serca, że edukacja jest środkiem do tego, aby w przyszłości mój syn był dobrym człowiekiem. Wychowuję samotnie dwójkę dzieci. Z powodu przemocy w rodzinie od pięciu lat żyję w separacji. Moje niskie zarobki przy ciągłym wzroście cen, jakiego obecnie doświadczamy, nie pozwalają mi opłacić czesnego w szkole. Zwracam się z gorącą prośbą o pomoc, aby mój syn mógł kontynuować naukę w tej instytucji, gdzie nie tylko otrzymuje potrzebną wiedzę, ale także wychowanie chrześcijańskie.

DAVID - ADOPTOWANY

Wiek: 8
Klasa: 2
Data ur.: 07-10-2011

Czesne: 80 zł miesięcznie (800 zł rocznie)

Prośba o duchową adopcję: nazywam się Nadia Pamela Ríos, jestem samotną matką. Od czwartego roku życia, od przedszkola, mój syn uczęszcza do tego Istytutu. Przy obecnym kryzysie ekonomicznym, ciągłym wzoście wydatków na życie nie wystarcza mi na opłacenie szkoły dla niego. Moim gorącym pragnieniem jest, aby kontynuował on swoją edukację w tej instytucji, która zapewnia edukację na wysokim poziomie i uczy także jak kochać Jezusa i naśladować Go w życiu.

TOBIAS EZEQUIEL

Wiek: 11
Klasa: 6
Data ur. 24-02-2008

Czesne: 80 zł miesięcznie (800 zł rocznie)

Prośba o duchową adopcję: Jestem mamą Tobiasza. Obecnie z moją rodziną przeżywamy trudny moment pod względem ekonomicznym. Jestem jedyną, która pracuje na jej utrzymanie. Moim wielkim pragnieniem jest, aby mój syn mógł kontynuować swoją edukację w tej szkole, gdyż ma w niej zapewnione nie tylko dobre wykształcenie ale i bardzo dobrą opiekę oraz formację chrześcijańską. Będę bardzo wdzięczna za każdą okazaną pomoc.

JUAN DAVID


Wiek: 6 lat


Klasa: 1


Data ur: 17-05-2013

Czesne: 80 zł miesięcznie (800 zł rocznie)

Prośba o duchową adopcję: Nazywam się Inés jestem mamą Juana Davida, od kilku lat mój mąż jest bez pracy, mamy dwójkę dzieci, które chodzą do szkoły katolickiej. Ze względu na pogarszającą się sytuację ekonomiczną nie wystarcza nam na czesne i od kilku miesięcy zalegamy z opłatami. Myśleliśmy zabrać dzieci ze szkoły, ale nie chcą iść do innej. Zwracamy się z prośbą o adopcję duchową, aby nasze dzieci mogły dokończyć tę szkołę.

TOMAS DIDIER - ADOPTOWANY

Wiek: 7
Klasa: 2
Data ur: 21-05-2012

Czesne: 80 zł miesięcznie (800 zł rocznie)

Ma starszą siostrę, która również chodzi do szkoły katolickiej. Rodzice jak na razie płacą za dwójkę dzieci. Rodzinę utrzymuje ojciec pracując fizycznie. Otrzymuje najniższą pensję, co sprawia, że czasami nie wystarcza mi na pokrycie podstawowych kosztów. Jednak ze względu na znaczącą różnicę poziomu między szkołą katolicką i szkołami publicznymi i ze względu na wartości, jakie się tu wpaja dzieciom, rodzice starają się wszelkimi sposobami utrzymać dzieci w tej szkole.