Covid 19

Według Światowej Organizacji Zdrowia zarejestrowano 173344 potwierdzonych przypadków zachorowań na Covid 19 na świecie, 7019 osób zmarło. Wirus rozprzestrzenił się w 152 krajach. Najwięcej zachorowań odnotowano w Chinach, Włoszech i Iranie. W Argentynie potwierdzono 56 przypadków zachorowań, 2 osoby zmarły. W Ekwadorze zarejestrowano 37 przypadków w tym dwa przypadki śmiertelne. W Maroko 28 zachorowań i jedna osoba zmarła. W Demokratycznej Republice Konga potwierdzono dwa przypadki zachorowań. Ojciec Augustyn Bielak przebywający obecnie na misji w Ekwadorze mówi, że sytuacja w regionie jest spokojna, nie odnotowano zachorowań w Guazimi. W skali kraju mówi o 100 przypadkach zarażenia Covid 19. W Puerto Libertad w Argentynie jak podaje Ojciec Florencjusz Grabarczyk jest niewiele przypadków zachorowań, władzę starają się zapobiegać rozprzestrzenianiu wirusa. Zamknięto szkoły, zabroniono odprawiania Mszy Św. i Nabożeństw z udziałem wiernych.

Szczególnym patronem na obecny czas szerzenia się wirusa niech będzie św. Szymon z Lipnicy (ur. między 1438 a 1440 w Lipnicy, zm. 18 lipca 1482 w Krakowie) – polski święty Kościoła katolickiego, prezbiter, kapłan z franciszkańskiego Zakonu Braci Mniejszych (OFM) – oo. Bernardynów. Od lipca 1482 r. do 6 stycznia 1483 r. Kraków dotknięty był epidemią cholery. Wówczas franciszkańscy zakonnicy z klasztoru bernardynów, a wśród nich św. Szymon, niestrudzenie otaczali chorych opieką. Ojciec Szymon gorliwie opiekował się chorymi i udzielał sakramentów. Wkrótce sam zachorował. Z pokorą znosząc cierpienia choroby, przy końcu życia wyraził pragnienie, aby pochowano go pod progiem kościoła, tak by wszyscy po nim deptali. W szóstym dniu choroby, 18 lipca 1482 r., umarł spokojnie z oczyma utkwionymi w Krzyżu. Po śmierci Szymona odnotowano ponad 370 cudownych uzdrowień i łask przypisywanych jego wstawiennictwu; grób świętego odwiedzali liczni pielgrzymi. Jego relikwie znajdują się do dziś w krakowskim kościele Bernardynów na Stradomiu pod Wawelem.

Zachęcamy do wspólnej modlitwy za pośrednictwem mediów społecznościowych. Na wieczorną adorację Najświętszego Sakramentu połączoną z różańcem zapraszamy o 20.30 na facebook.com/WSDkalwaria.

Trwa całodzienna transmisja na żywo z Sanktuarium Pasyjno – Maryjnego w Kalwarii Zebrzydowskiej.

https://www.youtube.com/watch?v=v_GdyvJITIU
https://www.youtube.com/watch?v=9RjsejZ8p1o

Źródła

www.who.int

http://domszymona.pl/