Budowa Domu dla Virginii.

Kolejny etap prac, budowy domu dla rodziny Virginii.

Poniżej umieszczamy link, pod którym można dokonać wpłaty, przekazać informację o akcji swoim znajomym, oraz dowiedzieć się nieco więcej o sytuacji Virginii:

https://pomagam.pl/domdlavirginii

Można też wpłacać na ten cel bezpośrednio na konto Sekretariatu Misyjnego MUTIMA:

Franciszkański Sekretariat Misyjny MUTIMA

Santander Bank

75 1500 1142 1211 4003 4118 0000

z dopiskiem „Dom dla Virginii”.

 

 

Virginia mieszka w wiosce Nueva Amanecer, oddalonej kilka kilometrówod Puerto Libertad. Jako matka samotnie wychowuje swoje dzieci. Pod opieką ma cztery córki, syna i dwie wnuczki. Jedna z córek, Zunilda (10 lat) jest niepełnosprawna – nie mówi, nie potrafi sama jeść i niewstaje. Większość czasu spędza na prymitywnej leżance. W domu Virgini mieszkają jeszcze jej córka Amelia (17 lat), która uczęszcza do szkoły średniej, jej syn Hernan (4 lata) i dwie wnuczki: Adelma (6 lat) i Fernanda (4 lata), które tak się do niej przywiązały, że nie chcą jej zostawić. Sytuację Virginii dodatkowo komplikuje fakt, że ma niepełnosprawną córkę, Zunildę, u której zdiagnozowano epilepsję i która wymaga ciągłej opieki. Nie wstaje z łóżka, nie mówi i nie potrafi jeść samodzielnie.

Dom Virginii to właściwie drewniana chata o wymiarach ok. 5 x 5 metra przykryta kawałkami blachy. W dzień poprzez liczne szpary w deskach przenika światło, a w zimne noce wdziera się chłód. Kiedy pada deszcz, a ulewnych deszczy w tym klimacie nie brakuje, woda wdziera się do środka przez ściany. W jednym pomieszczeniu, na klepisku znajdują się dwie szerokie leżanki, na których zmieścić się muszą wszyscy mieszkańcy. Łazienka ani kuchnia oczywiście nie istnieje. Virginia marzy o domu, w którym jej rodzina miałaby zapewnione podstawowe warunki do godnego życia.